• Strašidelné podzimní dny
  Strašidelné podzimní dny
  Pojďme si společně projít tradice spojené s uctíváním zesnulých, ale také symboly, které se k těmto dnům pojí.
  Read More
 • Červeno-modro-bílý podzim
  Červeno-modro-bílý podzim
  Významné dny a státní svátky jsou spojeny se státní vlajkou a kombinací barev modré, červené a bílé. Proč právě tyto barvy, a jak můžete významné dny oslavit šperkem?
  Read More
 • Šperky v barvách podzimu
  Šperky v barvách podzimu

  Před pár dny jsme přivítali podzim. Vzduch začíná vonět listím, příroda se proměňuje, na scénu přichází vínová, tmavě zelená, tmavě modrá, oranžová, hnědá a fialová. Pokud na vás padají podzimní chmury, co takhle udělat si radost (staro)novým šperkem ještě před tím, než přijde Ježíšek?

  Read More
 • Svatováclavská koruna
  Svatováclavská koruna

  Máme tu 28. září, státní svátek a den, kdy si připomínáme ochránce zemí Koruny české sv. Václava. Pojďme si tedy něco říci třeba o drahých kamenech, které zdobí Svatováclavskou korunu, nejvzácnější a nejznámější předmět z pozoruhodného souboru českých korunovačních klenotů.

  Read More
 • Vzhůru ke štěstí!
  Vzhůru ke štěstí!

  Štěstí, to je to, co každý z nás ve svém životě hledá. Odnepaměti si lidé to své štěstí snažili přivábit různými způsoby nebo předměty. Talismany, šperky nebo jen vzpomínkové předměty nám dodávají pocit síly a energie. U nás v Antiques Cinolter najdete mnoho překrásných starožitností, které vám štěstí určitě přinesou. Projděme si společně nejznámější symboly štěstí, které můžete najít i v podobě šperku.

  Read More
 • Šperky hvězdné oblohy
  Šperky hvězdné oblohy

  Hvězdy, Měsíc, Slunce i další vesmírná tělesa lidi odpradávna fascinovaly, a tak se staly, stejně jako například květiny, oblíbeným motivem šperkařů. Pojďme se společně proletět vesmírem drahých kamenů a hvězdných šperků.

  Read More
 • Jantar – zlato severu
  Jantar – zlato severu
  Pro svou krásu je jantar od pradávna využíván ve šperkařství, zdobilo a zdobí se jím ale také nádobí nebo obkladové destičky. Pořízením jantarového šperku získáte nejen překrásný kousek, který úžasně doplní vaši osobnost, ale také poselství dob dávno minulých.
  Read More
 • Starožitné šperky jako součást uvědomělé módy
  Starožitné šperky jako součást uvědomělé módy
  Pokud se i vy snažíte neplýtvat, recyklovat, třídit a vybírat si tak, aby byla vaše ekologická stopa co nejmenší, je starožitnost tím nejlepším krokem při výběru svého (staro)nového šperku nebo doplňku.
  Read More
 • Nehynoucí krása smaragdů
  Nehynoucí krása smaragdů

  V krátkém čase se ještě jednou vracíme k tématu smaragdu. Svět smaragdových šperků je nevyčerpatelným zdrojem našeho nadšení a obdivu ke kombinaci krásy přírodního drahokamu s řemeslnou a tvůrčí dovedností mistrů klenotníků.

  Read More
 • Dokonalé letní šperky
  Dokonalé letní šperky
  Slunečné dny jsou jako dělané pro to, aby ženy daly světu na odiv své šperky.
  Read More
 • Sklářství Kralik a zlaté časy sklárny Lenora
  Sklářství Kralik a zlaté časy sklárny Lenora

  Pro milovníky skla je jméno Wilhelm Kralik a s ním spojené skvosty z lenorské sklárny znakem luxusu, kultivovanosti a elegantního životního stylu.

  Read More
 • EMERALD MAY
  EMERALD MAY
  Green is the color of hope, symbolizing nature, wealth and freshness. That being said, crowning the beautiful emerald as the stone of May, the month when nature overflows with greenery should not come as a surprise. 
  Read More
 • Maminko, děkuji!
  Maminko, děkuji!

  Žena, která při vás stojí vždy a za všech okolností, jedna z mála osob – možná dokonce jediná –, která je ochotna za vaše štěstí vyměnit to své. Druhá květnová neděle je tak věnována maminkám, které mají svou nezastupitelnou roli v našich životech. My vám přinášíme inspiraci, čím maminku v tento krásný den obdarovat.

  Read More
 • Stříbro jako umělecké dílo
  Stříbro jako umělecké dílo

  Stříbro spolu se zlatem patří k těm nejoblíbenějším materiálům pro výrobu šperků a vzácných předmětů. Šperky však nejsou jediným výrobkem, ve kterém historicky stříbro přímo zazářilo. Pojďme nahlédnout do světa, kde kov jménem Argentum hraje prim!

  Read More
 • Dárky pro pravé gentlemany
  Dárky pro pravé gentlemany

  Pro mnoho žen je výběr pánských dárků velmi obtížný. Přestože nejčastější mužské odpovědi na otázku „co by ti...

  Read More
 • Co jsou vlastně starožitnosti?
  Co jsou vlastně starožitnosti?

  Porcelánový servis po prababičce, prstýnek po babičce, náhrdelník po mamince, veterán po tatínkovi anebo hračky z našeho vlastního dětství. Jak poznat, co je starožitnost, a co není?

  Read More
 • Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem
  Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem

  Možná máte i vy v sametové krabičce uložený starožitný šperk, zdobený nádherným starobrusným diamantem. Určitě vůbec nepochybujete o tom, že by drahý kámen nebyl drahým kamenem. Možná je ale opak pravdou. 

  Read More
 • Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla
  Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla

  Nadýchané ozdobné předměty z jemného skla, skrz ně se láme světlo slunečních paprsků. Soustředěná práce během přesného foukání a broušení sklenic, karaf i váz. To je sklářské řemeslo, v kterém čeští skláři vynikají už stovky let, a které pozvedli na umění.  Sklo českého původu má nejen svou bohatou historii, ale těší se i velké společenské oblibě. Ve světě má české sklo zkrátka zvuk.

  Read More
 • Be my Valentine
  Be my Valentine

  Vánoce jsou za námi, ale do jara je ještě daleko. Jak si tedy zpříjemnit studené zimní dny? Všichni jistě dobře víme, že jestli něco zaručeně hřeje, je to láska. V tomto článku se tedy zaměříme právě na ni a také na únorový svátek zamilovaných – den sv. Valentýna. I když možná nepatříte mezi podporovatele „amerických svátků“, a spíše než únor považujete za svátek lásky květen, věříme, že se v našem článku dozvíte zajímavosti, které jste nevěděli, a přineseme vám také...

  Read More
 • Šedo-žlutý svět
  Šedo-žlutý svět

  Jako když se za šedou masou skal objeví první jasně žluté sluneční paprsky – taková je kombinace barev Ultimate Gray a Illuminating, které pro letošek vybral Pantone Institut. O čem tyto barvy vypovídají a jak se jimi obklopit, abyste byli letos in, i když jste spíše milovníci klasiky a historie?

  Read More
Showing 1 to 20 of 53 (3 Pages)