• Starožitné šperky jako součást uvědomělé módy
  Starožitné šperky jako součást uvědomělé módy
  Pokud se i vy snažíte neplýtvat, recyklovat, třídit a vybírat si tak, aby byla vaše ekologická stopa co nejmenší, je starožitnost tím nejlepším krokem při výběru svého (staro)nového šperku nebo doplňku.
  Read More
 • Nehynoucí krása smaragdů
  Nehynoucí krása smaragdů

  V krátkém čase se ještě jednou vracíme k tématu smaragdu. Svět smaragdových šperků je nevyčerpatelným zdrojem našeho nadšení a obdivu ke kombinaci krásy přírodního drahokamu s řemeslnou a tvůrčí dovedností mistrů klenotníků.

  Read More
 • Dokonalé letní šperky
  Dokonalé letní šperky
  Slunečné dny jsou jako dělané pro to, aby ženy daly světu na odiv své šperky.
  Read More
 • Sklářství Kralik a zlaté časy sklárny Lenora
  Sklářství Kralik a zlaté časy sklárny Lenora

  Pro milovníky skla je jméno Wilhelm Kralik a s ním spojené skvosty z lenorské sklárny znakem luxusu, kultivovanosti a elegantního životního stylu.

  Read More
 • EMERALD MAY
  EMERALD MAY
  Green is the color of hope, symbolizing nature, wealth and freshness. That being said, crowning the beautiful emerald as the stone of May, the month when nature overflows with greenery should not come as a surprise. 
  Read More
 • Maminko, děkuji!
  Maminko, děkuji!

  Žena, která při vás stojí vždy a za všech okolností, jedna z mála osob – možná dokonce jediná –, která je ochotna za vaše štěstí vyměnit to své. Druhá květnová neděle je tak věnována maminkám, které mají svou nezastupitelnou roli v našich životech. My vám přinášíme inspiraci, čím maminku v tento krásný den obdarovat.

  Read More
 • Stříbro jako umělecké dílo
  Stříbro jako umělecké dílo

  Stříbro spolu se zlatem patří k těm nejoblíbenějším materiálům pro výrobu šperků a vzácných předmětů. Šperky však nejsou jediným výrobkem, ve kterém historicky stříbro přímo zazářilo. Pojďme nahlédnout do světa, kde kov jménem Argentum hraje prim!

  Read More
 • Dárky pro pravé gentlemany
  Dárky pro pravé gentlemany

  Pro mnoho žen je výběr pánských dárků velmi obtížný. Přestože nejčastější mužské odpovědi na otázku „co by ti...

  Read More
 • Co jsou vlastně starožitnosti?
  Co jsou vlastně starožitnosti?

  Porcelánový servis po prababičce, prstýnek po babičce, náhrdelník po mamince, veterán po tatínkovi anebo hračky z našeho vlastního dětství. Jak poznat, co je starožitnost, a co není?

  Read More
 • Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem
  Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem

  Možná máte i vy v sametové krabičce uložený starožitný šperk, zdobený nádherným starobrusným diamantem. Určitě vůbec nepochybujete o tom, že by drahý kámen nebyl drahým kamenem. Možná je ale opak pravdou. 

  Read More
 • Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla
  Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla

  Nadýchané ozdobné předměty z jemného skla, skrz ně se láme světlo slunečních paprsků. Soustředěná práce během přesného foukání a broušení sklenic, karaf i váz. To je sklářské řemeslo, v kterém čeští skláři vynikají už stovky let, a které pozvedli na umění.  Sklo českého původu má nejen svou bohatou historii, ale těší se i velké společenské oblibě. Ve světě má české sklo zkrátka zvuk.

  Read More
 • Be my Valentine
  Be my Valentine

  Vánoce jsou za námi, ale do jara je ještě daleko. Jak si tedy zpříjemnit studené zimní dny? Všichni jistě dobře víme, že jestli něco zaručeně hřeje, je to láska. V tomto článku se tedy zaměříme právě na ni a také na únorový svátek zamilovaných – den sv. Valentýna. I když možná nepatříte mezi podporovatele „amerických svátků“, a spíše než únor považujete za svátek lásky květen, věříme, že se v našem článku dozvíte zajímavosti, které jste nevěděli, a přineseme vám také...

  Read More
 • Šedo-žlutý svět
  Šedo-žlutý svět

  Jako když se za šedou masou skal objeví první jasně žluté sluneční paprsky – taková je kombinace barev Ultimate Gray a Illuminating, které pro letošek vybral Pantone Institut. O čem tyto barvy vypovídají a jak se jimi obklopit, abyste byli letos in, i když jste spíše milovníci klasiky a historie?

  Read More
 • Puncovní značky – jistota dobré investice
  Puncovní značky – jistota dobré investice

  Ačkoli většině smrtelníků malá značka na šperku nic moc neřekne, pro odborníka je praktickým doplňkem, bez kterého by šperk nebyl šperkem. Pojďme se tedy na tyto malé symboly podívat pod lupou.

  Read More
 • Vánoční stolování
  Vánoční stolování

  Vánoční svátky a Nový rok patří mezi nejlepší příležitosti, kdy si svůj standardně užívaný stůl ozvláštnit opravdovými specialitami – a tentokrát není řeč o delikatesách. Talíře, příbory, sklenky, ale i slánky, pepřenky, svícny a jiné doplňky by právě v tyto sváteční dny měly být o něco lepší a slavnostnější než ve dny všední. Více než kdy jindy platí, že detaily tvoří celkový dojem. Jak tedy stůl pro sváteční hodování připravit?

  Read More
 • ETERNAL AND BEAUTIFUL DIAMONDS
  ETERNAL AND BEAUTIFUL DIAMONDS

  Diamonds are a woman’s best friend – that is a well-known fact. They are the symbol of beauty and purity, as well as prosperity, infinite love and power.  Today, let’s take a look at the most beautiful diamonds which can be seen in this world.

  Read More
 • BIEDERMEIER – APPLIED ARTS AND FAMILY FIRST
  BIEDERMEIER – APPLIED ARTS AND FAMILY FIRST

  Today we will take a look at the history of German-speaking countries in the first half of the 19th century, more specifically the 1815-1848 era. This era is today known as the Biedermeier period.

  Read More
 • This year's Christmas will be different
  This year's Christmas will be different

  Surely everyone is already looking forward to the Christmas jolly atmosphere. For a stroll around the city, Christmas markets, roasted chestnuts, or mulled wine. Lights everywhere, and most places shining and smelling like Christmas spirit, as the atmosphere fills with excitement and expectations. This year however may be very well different. The Old Town Square Christmas markets are not planning on opening this year. There is also a very real possibility that the rest of the...

  Read More
 • Czech Roots in the World of Diamonds
  Czech Roots in the World of Diamonds

  With regards to the current season which carries with it two different celebrations of our nation –  September 28 and October 28, we have been thinking about how we could possibly link those to our world of gemstones, diamonds specifically. Fortunately, this was possible! A story of Czech born Miloš Vainer, who has left Czechoslovakia in 1949 to go to London, has come to mind. This is his story.

  Read More
 • Gold as both a jewel and an investment
  Gold as both a jewel and an investment

  Dear readers, in the previous blog posts we've already discussed the history of different kinds of gold. We've also mentioned the topic of investment before – whether this regarded expensive metals, gemstones or art objects. Both topics are still relevant, perhaps now more than ever. Let's bring these together in a new post, the theme being the following: gold as an investment commodity.

  Read More
Showing 1 to 20 of 46 (3 Pages)