• Rodinné stříbro na sváteční tabuli
  Rodinné stříbro na sváteční tabuli

  Být druhý je za určitých okolností poněkud nepříjemné. Zejména pokud vyhrát může jenom jeden.  Ovšem získat stříbrnou medaili třeba na olympiádě vůbec není ostuda. Ba naopak. Stříbro nezdobí jen hrudi vynikajících sportovců na stupních vítězů, ale i nejeden rodinný příborník či vitrínu.

  Read More
 • Z babiččiny krabičky
  Z babiččiny krabičky
  Určitě se mezi vámi najde někdo, kdo ještě nemá pohromadě všechny vánoční dárky a pozornosti pro své blízké. Co to tentokrát vyřešit prázdnou krabičkou v balicím papíru? Možná si právě ťukáte na čelo: „Co je to za šílený nápad, dát někomu prázdnou nádobu?!? No, pokud ta krabička bude starožitnost, pak se naopak může jednat o jedinečný dárek!
  Read More
 • Vybroušená krása
  Vybroušená krása
  Víte, co znamená v řečtině slovo „adámas“? Znamená to nezničitelný. A právě z něj vychází slovo diamant. Něco na tom bude, protože diamant je nejtvrdší přírodní materiál. Kvalita diamantu se určuje podle jeho čistoty, barvy, hmotnosti a brusu. Tak pojďme do toho tématu trochu zabrousit.
  Read More
 • Všechny klenoty republiky
  Všechny klenoty republiky
  V nedávných dnech proběhly oslavy stého výročí založení samostatného Československa. Připomínali jsme si významné politiky, umělce, vynálezce, podnikatele a zlomové momenty společného státu – nadějeplné i tragické. Zejména prvorepublikové události, lidé a jejich zásadní přínosy byly a jsou často zmiňovány. Za sebe musím zmínit, že artefaktů z období první republiky mám takzvaně „plný krám“. Je občas hezké se nad nimi zasnít.
  Read More
 • „Poklady z půdy“ edukují společnost
  „Poklady z půdy“ edukují společnost

  Nalezli jste v bytě po babičce či na staré půdě předmět, se kterým jste si nevěděli rady? Mohl to být obraz, fotografie, plastika či třeba porcelánová panenka. Televizní pořad „Poklady z půdy“, ve kterém spolu s dalšími kolegy figuruji, odhaluje mnohé z naší starožitnické branže, ale hlavně nejrůznější „poklady“ z půd

  Read More
 • Zhlédněte se v noblese šperkařské secese
 • Perly dodají mladistvost i eleganci
 • Perličky o perlách
 • Tyrkysové mýty a fejky
 • Darujte zásnubní prsten s příběhem
 • Kapesní hodinky pro fajnšmekry a gentlemany
 • Starožitné šperky jako dárek nebo investice
 • TYRKYS DAR BOHŮ 2016 ČLÁNEK PRO ROČENKU ART AND ANTIQUES
  TYRKYS DAR BOHŮ 2016 ČLÁNEK PRO ROČENKU ART AND ANTIQUES

  Mluví-li se o diamantech jako o „nejtvrdších slzách bohů“, tak přízvisko pro tyrkys by mělo znít „dar bohů.“ Tak jej nazývali indiáni i Peršané. Zmínky o těžení tyrkysů na Sinajském poloostrově najdeme už před 10 000 lety. Potvrzuje to nález 8 000 let starého zlatého náramku, zdobeného tyrkysy v hrobce egyptské královny Zer.

  Read More
 • ÚSPĚŠNÝ ROK 2013 VE SVĚTĚ STAROŽITNÝCH ŠPERKŮ A DRAHÝCH KAMENŮ
  ÚSPĚŠNÝ ROK 2013 VE SVĚTĚ STAROŽITNÝCH ŠPERKŮ A DRAHÝCH KAMENŮ

  Loňský rok se nesl ve znamení lámání rekordů cen drahých kamenů. V době, kdy jistoty se hroutí, investiční modla jménem zlato prudce ztratila hodnotu o třicet procent, banky tisknou peníze o sto šest, bankovní ráje progresivně zdaňují vklady svým vkladatelům, aby odvrátily krach státu (na kterém se podílí spolu s politiky). Francouzský prezident slibuje zdanit schopné lidi 75% daní. Ceny nemovitostí s přimhouřením oka...

  Read More
 • STAROŽITNÝ ŠPERK A ROK 2011
  STAROŽITNÝ ŠPERK A ROK 2011

  Článek pro časopis "Antiques and Arts" popisující co se dělo ve světě starožitného šperku během roku 2011.

  Read More
 • FENOMÉN ČESKÝ GRANÁT - ČLÁNEK PRO ČASOPIS ART AND ANTIQUES
  FENOMÉN ČESKÝ GRANÁT - ČLÁNEK PRO ČASOPIS ART AND ANTIQUES

  Jen málokterý národ na světě se může pochlubit tím, že nějaký drahý kámen je úzce spojován s jeho identitou tak, jako je granát spojován s českým národem. Velkou zásluhu na tom má paradoxně rakouský císař a velký milovník Prahy, Rudolf II. Za jeho vlády se stala Praha nejen kulturním a uměleckým centrem, ale také centrem brusičů a...

  Read More
 • POSEIDONOVY DRAHOKAMY - ČLÁNEK PRO GOLF AND STYLE
  POSEIDONOVY DRAHOKAMY - ČLÁNEK PRO GOLF AND STYLE

  Chcete-li si perly pořídit, asi se nám nestane, co jednomu zákazníkovi nejmenované německé restaurace a to, že najdete v objednané ústřici přírodní perlu. A tak než se přejíst touto pochutinou, nezbude nám než si pro perly zajít do obchodu a koupit si je.

  Read More
 • NEJTVRDŠÍ SLZY BOHŮ - ČLÁNEK PRO ČASOPIS ART AND ANTIQUES
  NEJTVRDŠÍ SLZY BOHŮ - ČLÁNEK PRO ČASOPIS ART AND ANTIQUES

  Diamantový šperk je fenomén, kvůli kterému byli a stále jsou lidé schopni udělat cokoli. Zdobí koruny panovníků. Při lesku karátového diamantu nejedna žena podlehla slovům "Vezmeš si mě?" 

  Read More
Showing 1 to 18 of 18 (1 Pages)