Přelom 19. a 20. století byl obdobím, kdy se do striktně řemeslného zlatnictví začal vnášet umělecký nádech i z...
Číst dále
Šperky v barvách podzimu
Před pár dny jsme přivítali podzim. Vzduch začíná vonět listím, příroda se proměňuje, na scénu přichází vínová, tmavě zelená, tmavě modrá, oranžová, hnědá a fialová. Pokud na vás padají podzimní chmury, co takhle udělat si radost (staro)novým šperkem ještě před tím, než přijde Ježíšek?
Mrzí vás, že pod svetrem nebo kabátem už nemůžete světu ukázat své šperky? A co takhle ozvláštnit svršek broží, sponou nebo jehlicí? Nejen že vás ozdobí, ale může jí také sepnout jak svetr, tak třeba šátek nebo pléd. Skvěle se brože, spony a jehlice vyjímají také na kloboucích.Všechnu tuhle nádheru si můžete prohlédnout, když kliknete sem.
Podzim, to jsou dostihy
A když už jsme u klobouků… Pokud jste milovníci koní, podzim je čas, kdy si přijdete na své. Dostihová sezona vrcholí, a Velká pardubická je událostí roku. Každá opravdová dáma a každý správný gentleman na dostihy vyrážejí ve společenském oděvu – včetně pokrývky hlavy. Právě doplňky s jezdeckou tematikou jsou pro vás ty pravé. Pokud jste navíc majitelé favorita, musíte uznat, že je třeba myslet i na to, že možná budete dávat rozhovor televizním reportérům. A v televizi chce každý vypadat skvěle! Stejně tak je podzim i časem honů a lovů. Klopa saka ozdobená jezdeckou jehlicí z vás udělá krále či královnu honu.
Ozdobte se přírodou
In jsou šperky zdobené jantarem, smaltem, korálem, ale i želvovinou, slonovinou nebo rohovinou. Dnes už je používání těchto materiálů zakázané, pokud byste tedy chtěli ozdobu z některého z nich, ideální je vybírat právě ze šperků starožitných. A pokud byste chtěli něco opravdu netradičního, vyberte zuby!


Už troubějí
Pokud je myslivost vaším životním stylem, určitě vám šperky s grandlemi nemusíme představovat. Pro ty, kteří myslivecký slang neznají, grandle, nebo také kelce, jsou jelení či srnčí tesáky, kterými se už od starověku zdobily šperky a další lovecké trofeje. Ty kromě grandlí zdobí plastické dubové lístečky a zelené drahokamy. Na jejich zasazení se specializovaly zlatnické dílny od 19. století do 1. třetiny 20. století. Naše myslivecké šperky jsou vyrobeny ze zlata v meziválečném období 20.–30. let 20. století.
Podzimní motivy
Stromy zlátnou, šípky se červenají, a ani dospělí se neubrání tomu, aby ze země sebrali pár hlaďoučkých hnědých kaštanů. I barvy našeho šatníku a doplňků se přirozeně obměňují. Barevné lístky, jeřabiny, vinobraní… to vše symbolizuje podzim. Věděli to už staří mistři šperkaři, kteří se nechali tímto ročním obdobím inspirovat, a my vám tak můžeme nabídnout překrásné brože ve tvaru jeřabin, větviček, lístečků, ale i hroznů.

Pomačkaný a matný kov
Šperky vyrobené z kovu, který jako by prošel drtičkou, patří mezi šperkařské trendy letošního podzimu. Tyto minimalistické kousky mají specifický šmrnc. Kromě pomačkání je letos in také matný povrch, zatočení a vrásnění.

Prsteny s kamejí a pečetí

Prsteny s kamejí a pečetí
Super in budete, když vyrazíte do společnosti s prstenem zdobeným kamejí anebo s pečetním prstenem. Jejich historie sahá do staré Anglie a Skotska, kdy se pečetí „podepisovaly“ významné listiny, dopisy a zprávy. Pečetní prsteny bývaly rodinné, náboženské, univerzitní, ale i zednářské nebo vojenské. Dnes můžou mít pečetní prsteny i firmy. Tyto šperky jsou převážně mužskou záležitostí, ale dnes už budou cool ozdobou i žen. A že vám takový prsten nepadne? Žádné obavy. Velikosti vám naše šikovné zlatnice zdarma upraví.
Zachumlejte se do huňatých svetrů, vychutnejte si sklenku (svařeného) vína a užijte si krásný, barevný a voňavý podzim!