• Investujte do drahých kovů a kamenů
  Investujte do drahých kovů a kamenů
  Jak uložit peníze, abyste je ochránili před inflací? Nejlepším řešením je investovat do komodity, která si svou hodnotu uchovává. I když nejste v investování zběhlí, nemusíte se tohoto kroku bát. Zkušený poradce přesně ví, co se na investičním trhu děje a kam je nejlepší peníze vložit. Než se za odborníkem vydáte, podívejme se společně na drahé kovy a drahé kameny – komodity, které jsou svou hodnotou věčné. 
  Read More
 • Rodinné stříbro na sváteční tabuli
  Rodinné stříbro na sváteční tabuli

  Být druhý je za určitých okolností poněkud nepříjemné. Zejména pokud vyhrát může jenom jeden.  Ovšem získat stříbrnou medaili třeba na olympiádě vůbec není ostuda. Ba naopak. Stříbro nezdobí jen hrudi vynikajících sportovců na stupních vítězů, ale i nejeden rodinný příborník či vitrínu.

  Read More
 • Z babiččiny krabičky
  Z babiččiny krabičky
  Určitě se mezi vámi najde někdo, kdo ještě nemá pohromadě všechny vánoční dárky a pozornosti pro své blízké. Co to tentokrát vyřešit prázdnou krabičkou v balicím papíru? Možná si právě ťukáte na čelo: „Co je to za šílený nápad, dát někomu prázdnou nádobu?!? No, pokud ta krabička bude starožitnost, pak se naopak může jednat o jedinečný dárek!
  Read More
 • Vybroušená krása
  Vybroušená krása
  Víte, co znamená v řečtině slovo „adámas“? Znamená to nezničitelný. A právě z něj vychází slovo diamant. Něco na tom bude, protože diamant je nejtvrdší přírodní materiál. Kvalita diamantu se určuje podle jeho čistoty, barvy, hmotnosti a brusu. Tak pojďme do toho tématu trochu zabrousit.
  Read More
 • Všechny klenoty republiky
  Všechny klenoty republiky
  V nedávných dnech proběhly oslavy stého výročí založení samostatného Československa. Připomínali jsme si významné politiky, umělce, vynálezce, podnikatele a zlomové momenty společného státu – nadějeplné i tragické. Zejména prvorepublikové události, lidé a jejich zásadní přínosy byly a jsou často zmiňovány. Za sebe musím zmínit, že artefaktů z období první republiky mám takzvaně „plný krám“. Je občas hezké se nad nimi zasnít.
  Read More
 • „Poklady z půdy“ edukují společnost
  „Poklady z půdy“ edukují společnost

  Nalezli jste v bytě po babičce či na staré půdě předmět, se kterým jste si nevěděli rady? Mohl to být obraz, fotografie, plastika či třeba porcelánová panenka. Televizní pořad „Poklady z půdy“, ve kterém spolu s dalšími kolegy figuruji, odhaluje mnohé z naší starožitnické branže, ale hlavně nejrůznější „poklady“ z půd

  Read More
 • Zhlédněte se v noblese šperkařské secese
  Zhlédněte se v noblese šperkařské secese

  Kdo by neznal plakáty Alfonse Muchy, jejichž repliky svého času zdobily nejeden český domov. Mucha byl průkopníkem secese. Možná právě díky jeho divadelním plakátům pro herečku Sarah Bernhardtovou většina z nás pozná secesní estetiku. Znáte, ale i secesní šperkařství?

  Read More
 • Perly dodají mladistvost i eleganci
  Perly dodají mladistvost i eleganci

  Kdybyste se mě, mé dámy, zeptaly, jaký šperk je nadčasový, elegantní a sluší ženám každého věku, pak má odpověď bude znít: náhrdelník z perel. Perly jsou dokonalé ve své jednoduchosti a je zajímavé, že se k nim váže mnoho mýtů a pověr. Jediné, čemu byste však měla věřit je fakt, že vám budou slušet. To totiž podepíšu klidně vlastní...

  Read More
 • Perličky o perlách
  Perličky o perlách

  Ze svého vyprávění zajímavostí o perlách, bych mohl sepsat román! S milostnou zápletkou, protože perly akcentují půvab každé ženy, dodají jí na eleganci a tím přilákají nápadníky. Mají ovšem i svou státotvornou funkci - kdysi dávno byly používány jako platidlo a neobešly se bez nich mnohé korunovační klenoty. Když chci popsat něčí výlučnost a jedinečnost, říkám o něm (no, spíš o ní), že je perla. Ovšem není perla jako perla!

  Read More
 • Tyrkysové mýty a fejky
  Tyrkysové mýty a fejky

  Moře je dnes úplně tyrkysové! Také něco podobného píšete známým z dovolené, když se kocháte se pohledem na vodu? Já ano, protože není nic krásnějšího než mořská hladina tónovaná do barvy drahokamu, kterému už Peršané říkali „kámen bohů“.

  Read More
 • Darujte zásnubní prsten s příběhem
  Darujte zásnubní prsten s příběhem

  Výjev, který znáte z filmů a třeba i svého života: muž pokleká na kolena, vytahuje sametovou krabičku, otevírá ji a do věty „Vezmeš si mě?“ zazáří briliantový prsten. Tento scénář a následné „Ano“ může být ještě kouzelnější, pokud se jedná o prsten starožitný tedy, jak já říkám „s příběhem“.

  Read More
 • Kapesní hodinky pro fajnšmekry a gentlemany
  Kapesní hodinky pro fajnšmekry a gentlemany

  Ženy se zdobí prsteny, náhrdelníky, tiárami, brožemi a dalšími šperky – to všichni víme a obdivujeme. Jaký šperk však býval tradičně doménou mužů? Ano, správně – hodinky. Ovšem již tomu tak dávno není a i na křehkých ženských zápěstích se skví obdivuhodné hodinářské práce. Kapesní hodinky byly, jsou a možná i budou vždy spíš mužskou záležitostí.

  Read More
 • Starožitné šperky jako dárek nebo investice
  Starožitné šperky jako dárek nebo investice

  Nedávno jsem dělal rozhovor pro odborné periodikum, kde se mě tázali na mnohá zásadní fakta, která možná budou zajímat i nejednoho čtenáře mého blogu.

  Read More
 • Tyrkys dar bohů 2016 článek pro ročenku Art and Antiques
  Tyrkys dar bohů 2016 článek pro ročenku Art and Antiques

  Mluví-li se o diamantech jako o „nejtvrdších slzách bohů“, tak přízvisko pro tyrkys by mělo znít „dar bohů.“ Tak jej nazývali indiáni i Peršané. Zmínky o těžení tyrkysů na Sinajském poloostrově najdeme už před 10 000 lety. Potvrzuje to nález 8 000 let starého zlatého náramku, zdobeného tyrkysy v hrobce egyptské královny Zer.

  Read More
 • Úspěšný rok 2013 ve světě starožitných šperků a drahých kamenů
  Úspěšný rok 2013 ve světě starožitných šperků a drahých kamenů

  Loňský rok se nesl ve znamení lámání rekordů cen drahých kamenů. V době, kdy jistoty se hroutí, investiční modla jménem zlato prudce ztratila hodnotu o třicet procent, banky tisknou peníze o sto šest, bankovní ráje progresivně zdaňují vklady svým vkladatelům, aby odvrátily krach státu (na kterém se podílí spolu s politiky). Francouzský prezident slibuje zdanit schopné lidi 75% daní. Ceny nemovitostí s přimhouřením oka...

  Read More
 • Starožitný šperk a rok 2011
  Starožitný šperk a rok 2011

  Článek pro časopis "Antiques and Arts" popisující co se dělo ve světě starožitného šperku během roku 2011.

  Read More
 • Fenomén český granát - článek pro časopis Art and Antiques
  Fenomén český granát - článek pro časopis Art and Antiques

  Jen málokterý národ na světě se může pochlubit tím, že nějaký drahý kámen je úzce spojován s jeho identitou tak, jako je granát spojován s českým národem. Velkou zásluhu na tom má paradoxně rakouský císař a velký milovník Prahy, Rudolf II. Za jeho vlády se stala Praha nejen kulturním a uměleckým centrem, ale také centrem brusičů a hledačů drahých kamenů. Císař na hledání drahých kamenů vynakládal nemalé prostředky. Všichni...

  Read More
 • Poseidonovy drahokamy - článek pro Golf and Style
  Poseidonovy drahokamy - článek pro Golf and Style

  Chcete-li si perly pořídit, asi se nám nestane, co jednomu zákazníkovi nejmenované německé restaurace a to, že najdete v objednané ústřici přírodní perlu. A tak než se přejíst touto pochutinou, nezbude nám než si pro perly zajít do obchodu a koupit si je.

  Read More
 • Nejtvrdší slzy bohů - článek pro časopis Art and Antiques
  Nejtvrdší slzy bohů - článek pro časopis Art and Antiques

  Diamantový šperk je fenomén, kvůli kterému byli a stále jsou lidé schopni udělat cokoli. Zdobí koruny panovníků. Při lesku karátového diamantu nejedna žena podlehla slovům "Vezmeš si mě?" 

  Read More
Showing 21 to 39 of 39 (2 Pages)