• Stříbro jako umělecké dílo
  Stříbro jako umělecké dílo

  Stříbro spolu se zlatem patří k těm nejoblíbenějším materiálům pro výrobu šperků a vzácných předmětů. Šperky však nejsou jediným výrobkem, ve kterém historicky stříbro přímo zazářilo. Pojďme nahlédnout do světa, kde kov jménem Argentum hraje prim!

  Read More
 • Dárky pro pravé gentlemany
  Dárky pro pravé gentlemany

  Pro mnoho žen je výběr pánských dárků velmi obtížný. Přestože nejčastější mužské...

  Read More
 • Co jsou vlastně starožitnosti?
  Co jsou vlastně starožitnosti?

  Porcelánový servis po prababičce, prstýnek po babičce, náhrdelník po mamince, veterán po tatínkovi anebo hračky z našeho vlastního dětství. Jak poznat, co je starožitnost, a co není?

  Read More
 • Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem
  Přírodní, nebo syntetické kameny? Vybírejte srdcem i rozumem

  Možná máte i vy v sametové krabičce uložený starožitný šperk, zdobený nádherným starobrusným diamantem. Určitě vůbec nepochybujete o tom, že by drahý kámen nebyl drahým kamenem. Možná je ale opak pravdou. 

  Read More
 • Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla
  Sklářství: Řemeslo, které vytváří umělecká díla

  Nadýchané ozdobné předměty z jemného skla, skrz ně se láme světlo slunečních paprsků. Soustředěná práce během přesného foukání a broušení sklenic, karaf i váz. To je sklářské řemeslo, v kterém čeští skláři vynikají už stovky let, a které pozvedli na umění.  Sklo českého původu má nejen svou bohatou historii, ale těší se i velké společenské oblibě. Ve světě má české sklo zkrátka zvuk.

  Read More
 • Be my Valentine
  Be my Valentine

  Vánoce jsou za námi, ale do jara je ještě daleko. Jak si tedy zpříjemnit studené zimní dny? Všichni jistě dobře víme, že jestli něco zaručeně hřeje, je to láska. V tomto článku se tedy zaměříme právě na ni a také na únorový svátek zamilovaných – den sv. Valentýna. I když možná nepatříte mezi podporovatele „amerických svátků“, a spíše než únor považujete za svátek lásky květen, věříme, že se v našem článku dozvíte zajímavosti, které jste nevěděli, a přineseme vám také...

  Read More
 • Šedo-žlutý svět
  Šedo-žlutý svět

  Jako když se za šedou masou skal objeví první jasně žluté sluneční paprsky – taková je kombinace barev Ultimate Gray a Illuminating, které pro letošek vybral Pantone Institut. O čem tyto barvy vypovídají a jak se jimi obklopit, abyste byli letos in, i když jste spíše milovníci klasiky a historie?

  Read More
 • Puncovní značky – jistota dobré investice
  Puncovní značky – jistota dobré investice

  Ačkoli většině smrtelníků malá značka na šperku nic moc neřekne, pro odborníka je praktickým doplňkem, bez kterého by šperk nebyl šperkem. Pojďme se tedy na tyto malé symboly podívat pod lupou.

  Read More
 • Vánoční stolování
  Vánoční stolování

  Vánoční svátky a Nový rok patří mezi nejlepší příležitosti, kdy si svůj standardně užívaný stůl ozvláštnit opravdovými specialitami – a tentokrát není řeč o delikatesách. Talíře, příbory, sklenky, ale i slánky, pepřenky, svícny a jiné doplňky by právě v tyto sváteční dny měly být o něco lepší a slavnostnější než ve dny všední. Více než kdy jindy platí, že detaily tvoří celkový dojem. Jak tedy stůl pro sváteční hodování připravit?

  Read More
 • Věčné a nádherné diamanty
  Věčné a nádherné diamanty

  Že nejlepším přítelem ženy je diamant, to je známá věc. Je symbolem krásy a čistoty, a také jsou tyto kameny považovány za symbol bohatství, nekonečné lásky, síly a moci. Podívejme se dnes společně na ty nejkrásnější diamanty, které lze na světě spatřit.

  Read More
 • Biedermeier – užité umění a rodina na prvním místě
  Biedermeier – užité umění a rodina na prvním místě

  Dnes se podíváme zpět do minulosti do německy mluvících zemí první poloviny 19. století, konkrétně do let 1815–1848. Do období, kterému dnes říkáme biedermeier.

  Read More
 • Letošní Vánoce budou jiné než dřív
  Letošní Vánoce budou jiné než dřív

  Každý z nás se jistě už těší na adventní atmosféru. Na procházku městem, vánoční trhy, pečené kaštany a horký svařák. Všude to svítí, září, voní, všichni se těší a atmosféra je plná očekávání. Letos to ale bude jiné. Trhy na náměstích nebudou. Možná ani obchody otevřené nebudou… Mnoho dárků tak bude třeba pořídit on-line. A pokud jste milovníci krásy a historie, vaše předvánoční kroky jistě často vedly právě do antiku. Co když budou ale i jeho dveře zavřené?...

  Read More
 • České kořeny v diamantovém světe
  České kořeny v diamantovém světe

  Přemýšleli jsme, zda současné období – dvojí oslavy státnosti 28. září a 28. října – můžeme nějakým zajímavým způsobem propojit s našim světem drahých kamenů, zejména diamantů. A dovolíme si říci, že se nám to povedlo! Vzpomněli jsme si na českého rodáka Miloše Vainera, který odešel z Československa v roce 1948 do Londýna. Přinášíme vám jeho příběh.

  Read More
 • Zlato jako šperk i investice
  Zlato jako šperk i investice

  V jednom z předcházejících článků jsme vám, milí čtenáři, psali o historii i druzích zlata. I téma investice jsme nastínili – ať už se jednalo právě o drahé kovy, drahé kameny nebo umělecké předměty. Obě témata jsou ale stále, a možná právě dnes, ještě živější. Pojďme je tedy spojit do jednoho nového článku. Tématem totiž bude: zlato jako investiční komodita.

  Read More
 • Drahé kameny ve znamení zelené
  Drahé kameny ve znamení zelené

  Když se řekne zelený drahý kámen, jako první se vám jistě vybaví nádherný smaragd, vltavín anebo olivín. Zeleným zbarvením se ale pyšní i jiné drahé kameny, jako třeba turmalín, chalcedon nebo granát. Zelená je navíc barvou naděje, symbolizuje přírodu, hojnost a svěžest, je velmi elegantní a okázalá, a žena ozdobená zeleným drahým kamenem přitahuje pozornost okolí neotřelým vkusem a svobodomyšlenkářstvím. Pojďme se společně vydat do zelené říše!

  Read More
 • Moser – zrozen v Čechách, známý po celém světě
  Moser – zrozen v Čechách, známý po celém světě
  Talentovaný český rytec Ludwig Moser vždy pracoval s tradiční technologií výroby skla, a díky jeho smyslu pro detail a uměleckému nadání nechybí křišťál Moser na těch nejvýznamnějších místech a ve sbírkách lidí s vytříbeným vkusem. Křišťál značky Moser okouzlil svět už před více než 160 lety, a na skleněném trůně se vyjímá dodnes. Přinášíme vám příběh Ludwiga Mosera a jeho značky, která se stala světovým unikátem.
  Read More
 • Zlato stále na výsluní
  Zlato stále na výsluní
  Zlato, to je jistota, která nestárne. Platí to už tisíce let a při každé krizi je tato pravda znovu ověřena. Zdobili se jím už egyptští faraonové a kousky zlata byly nalezeny v paleotickými lidmi obývaných jeskyních z doby před 40 000 lety. Čím to je, že zlato milujeme už 42 000 let?
  Read More
 • Drahokamy, polodrahokamy, nebo drahé kameny?
  Drahokamy, polodrahokamy, nebo drahé kameny?

  Jsou krásné, barevné, lesklé a cenné. Oslňovaly už před deseti tisíci lety, a nejinak je tomu dodnes. Aby byl ale minerál neboli nerost zařazen do vybrané společnosti drahých kamenů, musí splňovat určitá kritéria. Drahý kámen se musí líbit, musí mít vysoký lesk, lom světla, atraktivní barvu, být čirý nebo průhledný. Někdy stačí splnit jen jednu z vlastností a již se kámen počítá mezi drahé kameny. Nebylo tomu ale tak vždy. Pojďme se společně podívat do historie...

  Read More
 • Šperky, se kterými rozkvetete
  Šperky, se kterými rozkvetete

  Léto, to je čas, kdy vyrážíme do přírody, abychom si užili slunečních paprsků i krásy rozkvetlých a zelenajících se stromů, parků i zahrad, kde to voní a hýří barvami. Není proto divu, že tuhle krásu si lidé chtěli uchovat po celý rok. Stavěli si zimní zahrady a obklopovali se malbami, porcelánem i šperky s florálními motivy. Pojďme se společně podívat zpátky do minulosti na to, jak květinové zdobení probíhalo.

  Read More
 • ŠPERKY, ZE KTERÝCH SÁLÁ LÉTO
  ŠPERKY, ZE KTERÝCH SÁLÁ LÉTO

  Léto nám nabízí skvělou příležitost provětrat výrazné, barevné a velké šperky, které na opálené kůži vypadají prostě skvěle, a které po zbytek roku možná trochu opomíjíme. Ať jste milovnicí minimalismu, anebo zbožňujete šperky velké a výrazné, právě šperk vám může dát v létě obzvlášť vyniknout. Pojďme se společně podívat nejen na to, jak skvělý letní šperk vybrat, ale i jak se o něj postarat, aby ho zářící slunce, pot, mořská anebo bazénová voda nepřipravily o jeho...

  Read More
Showing 1 to 20 of 40 (2 Pages)