Antiques Cinolter

Zajímavosti

Kategorie hodnocení diamantů :

Kapesní hodinky pro fajnšmekry a gentlemany

Ženy se zdobí prsteny, náhrdelníky, tiárami, brožemi a dalšími šperky - to všichni víme a obdivujeme. Jaký šperk však býval tradičně doménou mužů? Ano, správně - hodinky. Ovšem již tomu tak dávno není a i na křehkých ženských zápěstích se skví obdivuhodné hodinářské práce. Kapesní hodinky byly, jsou a možná i budou vždy spíš mužskou záležitostí.

Starožitné šperky jako dárek nebo investice

Nedávno jsem dělal rozhovor pro odborné periodikum, kde se mě tázali na mnohá zásadní fakta, která možná budou zajímat i nejednoho čtenáře mého blogu.

Darujte zásnubní prsten s příběhem

Výjev, který znáte z filmů a třeba i svého života: muž pokleká na kolena, vytahuje sametovou krabičku, otevírá ji a do věty "Vezmeš si mě?" zazáří briliantový prsten. Tento scénář a následné "Ano" může být ještě kouzelnější, pokud se jedná o prsten starožitný tedy, jak já říkám "s příběhem".

Perličky o perlách

Ze svého vyprávění zajímavostí o perlách, bych mohl sepsat román! S milostnou zápletkou, protože perly akcentují půvab každé ženy, dodají jí na eleganci a tím přilákají nápadníky. Mají ovšem i svou státotvornou funkci - kdysi dávno byly používány jako platidlo a neobešly se bez nich mnohé korunovační klenoty. Když chci popsat něčí výlučnost a jedinečnost, říkám o něm (no, spíš o ní), že je perla. Ovšem není perla jako perla!

Tyrkysové mýty a fejky

Moře je dnes úplně tyrkysové! Také něco podobného píšete známým z dovolené, když se kocháte se pohledem na vodu? Já ano, protože není nic krásnějšího než mořská hladina tónovaná do barvy drahokamu, kterému už Peršané říkali "kámen bohů".

Perly dodají mladistvost i eleganci

Kdybyste se mě, mé dámy, zeptaly, jaký šperk je nadčasový, elegantní a sluší ženám každého věku, pak má odpověď bude znít: náhrdelník z perel. Perly jsou dokonalé ve své jednoduchosti a je zajímavé, že se k nim váže mnoho mýtů a pověr. Jediné, čemu byste však měla věřit je fakt, že vám budou slušet. To totiž podepíšu klidně vlastní krví!

Přečtěte si další informace: 
 1 
 2 
 3 
   další 

Doporučujeme

Bronzová socha "Faun a nymfy "

 Bronzová socha "Faun a nymfy "

Bronz je signován i dedikován. Autorem je Maurice Guiraud-Riviere (nar.1881-1947).

cena: 250.000 Kč

NEWSLETTER

Zaregistrujte si Váš e-mail do našeho newsletteru a budeme Vás informovat o novinkách v našem sortimentu a zajímavostech ze světa starožitnictví.
Registrací svého e-mailu nám udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

Katalog starožitností

AntiquesPrague.cz » Zajímavosti
vyhledávání:

Volba jazykové verze

Copyright © 2008 - 2018 Antique Art Gallery s.r.o. | Vyrobilo Vergilio